İnşaat dış cephesinin güvenlik filesi ile kapatılarak bina içerisinden dışarıya düşebilecek malzemelerin önlenmesi için ve iş yapan personelin güvenliğini sağlamak amacı ile oluşturulan korumadır.

Çalışma alanında yatay sınırların belirlenmesini sağlayan aynı hat boyunda gerçekleşmesi muhtemel yüksekten düşme riskini minimize eden yahut yüksekten düşebilecek moloz inşaat atığı ve benzeri farklı risklere karşı çalışanları korumaya yönelik üretilen güvenlik ve emniyet ağlarıdır
Merdiven korukulukları, asansör boşlukları dikey güvenlik ağları ile düşme riskine karşı korunur.
Merdivenlerde kullandığımız güvenlik filelerimiz yatay ve dikey olarak kullanılmaktadır. Yatay merdiven güvenlik filelerimizde ve ağlarımızda 6 mm ip kalınlığı 100 mm göz aralığı kullanılması İSG de zorunlu tutulmuştur.
Dikey, tavandan tabana tünel sistemler de okullarımızın veya kurumlarımızın ihtiyaçlarına göre minumum 4mm ile maksimum 10 mm arasında değişmektedir.
Ana okulu, kreş, ilkokul ve orta okullarda tavsiyemiz 4 cm lik göz aralığıdır. Bu göz aralıklarındaki boşluk çocuklarımızın file yada ağlara tırmanmasını engellemektedir.
Lise ve üstü okullar da yatay kullanımda ise tercihi kurum yöneticilerine bırakmaktayız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here