Ağlar, yatay ve dikey şekilde montaj edilebilmektedir. Emniyet altına alınacak bölümün durumu- na göre, tek başına ya da mafsal ayaklar yardımıyla bina dış cephesine montajlanır. Kaset sistemde ise montaj kule vinç aracılığı ile yapılır.

İnşaat koruma ağı yeni yapılan binaların asansör boşlukları,
cam korumaları, kazılan çukur etrafını çevrelemeye ve çalışan
görevlilerin can güvenliği için yapılan filelerdir. İp kalınlıkları
istenilen ebatlara göre örülür ve isteğe göre montaj yapılır.

Güvenlik ağı hayat kurtarır. İnşaat Güvenlik Ağları, inşaatlarda düşmeye karşı ölümcül yada ciddi yaralanmalara yol açabilecek kazaların önüne geçen bir mekanizmadır.

Güvenlik Ağları sadece düşmeye karşı alınmış bir önlem değil inşaat çalışma alanında üst katlardan düşebilecek inşaat malzemeleri tutarak aşağıda çalışan işçilerin hayatını kurtarır.

Yüksekten düşmeye karşı toplu koruma önlemleri olarak koruma ağlarının kullanılması durumda aşağıdaki hususlara dikkat edin:
• Sadece test edilmiş, standartlara uygun ve hasar görmemiş koruma ağlarını kullanın.
• Güvenlik ağlarını sadece taşıma gücü uygun yapı bölümlerine sabitleyin.
• Güvenlik ağları için kullanma kılavuzunu işyerinde bulundurun.
• Güvenlik ağlarını sabitlerken aşağıdaki şartları göz önünde bulundurun:

Güvenlik ağ sistemleri, anahtar teslim montaj şeklinde hesaplanmaktadır. Öncelikle dış cephe ağ sistemi, isteğe göre emniyet alan perde ağı, asansör boşluğu kapaması, galeri boşluğu ve şaft boşluğu kapamaları ayrı ayrı hesaplanır.

Bu hesaplamalar için, dwg formatında, mimari kat planı gerekmektedir. Ayrıca teklifin içerisinde gerekli olduğu taktirde, her 3 katta bir taşıma bedeli ayrıca belirlenir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here